Pierwszy transport na szczepienia

Miasto Kamienna Góra wspólnie z kamiennogórskimi strażakami zorganizowało pierwszy transport na szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Z pomocy w dotarciu do przychodni mogą korzystać:

-osoby niepełnosprawne, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami,
-osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Miasto Kamienna Góra uruchomiło telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Z miejskim koordynatorem do spraw transportu można się skontaktować pod numerem 601 630 130. Telefon jest aktywny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Wcześniej należy w POZ ustalić termin szczepienia.

Na terenie miasta Kamienna Góra transportem zajmuje się jednostka Państwowej Straży Pożarnej. Do realizacji zadania zostały przeznaczone dwa samochody. Jeden z nich będzie mógł zabrać maksymalnie cztery osoby, drugi pomieści maksymalnie dwóch pasażerów.

Niezmotoryzowanym seniorom polecamy korzystanie z transportu bezpłatną komunikacją miejską. Dwie przychodnie wykonujące szczepienia znajdują się w pobliżu trasy przejazdu autobusów.

Share

Zobacz również

Leave a Reply