Ostrzeżenie – Upały

Upał doskwiera każdemu dlatego pamiętać należy o przyjmowaniu płynów, wody (około 2,5l na dobę, i tutaj nie wliczamy kawy oraz napojów energetycznych, ponieważ one powodują utratę płynu z naszego organizmu). Należy pamiętać również o okryciu głowy i jeśli to możliwe nie wychodzeniu w godzinach południowych na zewnątrz. Przed wyjściem z domu należy zjeść posiłek, przyjąć leki (jeżeli są takie przepisane przez lekarza) i zabrać butelkę wody.

Idąc w góry pamiętamy o odpowiedniej odzieży (ubieramy się na tzw. cebulkę) ponieważ warunki pogodowe w każdej chwili mogą się zmienić, na dole temp. 30 stopni, w górach kilka stopni mniej, aura też lubi robić niespodzianki (deszcz, wiatr) odpowiednie obuwie, nakrycie głowy oraz warto pomyśleć o apteczce, choćby tej z naszego samochodu, nie zajmuje za dużo miejsca a w pierwszym etapie możliwego urazu, rany, możemy wstępnie zabezpieczyć uraz.

Wypoczywając nad wodą (akweny wodne, rzeki) pamiętajmy, że jeśli jest zakaz kąpieli, nie wchodzimy do wody, starajmy się korzystać z kąpieli tam gdzie jest to dozwolone i czuwa nad nami ratownik. Przed wejściem do wody nie spożywamy posiłków oraz alkoholu.

Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia, gdzie potrzebne są służby, należy dokładnie podać miejsce, w terenie trudnym, jak jeziora, rzeki, ogródki działkowe, należy wyjść do miejsca, z którego możemy dalej poprowadzić zespół.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment