Osoby pracujące w Czechach będą podlegać obowiązkowej kwarantannie

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostały kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

Share

Zobacz inne

3 Thoughts to “Osoby pracujące w Czechach będą podlegać obowiązkowej kwarantannie”

  1. R. G

    Zamknąć granice dla wszystkich bo będzie jak we Włoszech

  2. Ada , Adam Józef

    I bardzo dobrze, DZIĘKUJEMY PANIE MINISTRZE ZDROWIA. My też pracujemy w Czechach i to z duszą na ramieniu. każdego dnia BOGU DZIĘKUJEMY że jeszcze jesteśmy zdrowi. Przecież w Czechach i Niemczech jest bardzo dużo zakażonych. To trzeba się od tego odciąć .Żadnych ulg .Ci co bardzo chcą pracować tam i ryzykować to niech tam mieszkają minimum do lipca.

Leave a Comment