Minister Kamiński potwierdził kolejne zmiany w przekraczaniu granicy

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 25 marca br. minister Mariusz Kamiński poinformował, że Polska przedłużyła kontrolę na granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją do 13 kwietnia br. Wprowadzone zostały także nowe zasady dotyczące osób, które z powodu zatrudnienia w innym kraju, regularnie przekraczały polską granicę.

Nowe obostrzenia dotyczą m.in. mieszkańców powiatu kamiennogórskiego, którzy dojeżdżają do pracy na terenie Czech, o czym informowaliśmy wcześniej. Do tej pory ­- w drodze do pracy i z pracy – osoby te mogły przekraczać granicę i nie były objęte kwarantanną. Zgodnie z nowymi regulacjami od 27 marca 2020 r. (piątek, godz. 00:00) zostaną one po znalezieniu się na terenie Polski objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Dwudniowe odsunięcie w czasie obowiązywania nowych regulacji ma dać tym osobom czas na ustabilizowanie sytuacji zawodowej. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

Szef MSWiA wyjaśnił, że przedłużenie kontroli granicznej na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej do 13 kwietnia nie wpływa na transport towarów.

– Zamknięcie granic nie oznacza zamknięcia na przepływ towarów. Tu nie ma żadnych ograniczeń. Wszelkie towary, które są niezbędne dla naszych obywateli, dla naszego kraju i handlu, płynnie przekraczają granice – powiedział minister Mariusz Kamiński.

– Kierowcy samochodów ciężarowych są zwolnieni z kwarantanny – podkreślił gen. dyw. SG Tomasz Praga, komendant główny Straży Granicznej.

Foto użyczone

Share

Zobacz inne

Leave a Comment