Nowy maszt z flagą przy urzędzie gminy w Marciszowie

Przy urzędzie gminy w Marciszowie zainstalowany został maszt z flagą. Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod Biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Przypominamy, że gmina Marciszów zakwalifikowała się do projektu dzięki zebraniu online odpowiedniej liczby głosów poparcia, oddanych przez mieszkańców gminy.

Projekt „Pod Biało-czerwoną” ma m.in. zjednoczyć kraj i mieszkańców oraz zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Przypominamy, że z końcem ubiegłego roku przy wjeździe do urzędu gminy w Marciszowie zainstalowano nowy pylon, o czym informowaliśmy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment