Na 3 miesiące trafił do aresztu za kradzież rozbójniczą w Kowarach

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna podejrzany o kradzież rozbójniczą, której to dopuścił się w warunkach tzw. „recydywy”. Mężczyzna w jednym z dyskontów spożywczych w Kowarach ukradł 7 czekolad o wartości blisko 30 zł i nie chciał ich oddać. W celu utrzymania łupu zagroził pracownikowi ochrony nożem i uciekł ze sklepu. Teraz grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kradzież rozbójniczą.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tego zdarzenia doszło 9 marca br. w jednym z dyskontów spożywczych w Kowarach. Mężczyzna ukradł 7 czekolad   o wartości blisko 30 zł. Przechodząc przez linię kas zapłacił kilka złotych za drobny zakup, a czekolady ukrył pod kurtką.  Pracownik ochrony zauważył kradzież i kiedy próbował mu je odebrać, 22-latek zagroził mu nożem, a następnie uciekł ze sklepu, gubiąc narzędzie.

O przestępstwie pracownicy sklepu powiadomili Policję. Wskazali również mężczyznę podejrzewanego o ten czyn, gdyż bardzo dobrze go znali z wcześniejszych kradzieży. Kilka godzin od zgłoszenia dzielnicowi zatrzymali go w mieszkaniu siostry, gdzie znaleźli również skradzione czekolady.

Mężczyźnie za kradzież rozbójniczą grozić może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment