Muzyczny weekend nad kamiennogórskim zalewem

Przed nami kolejne dwa muzyczne wydarzenia nad zalewem w Kamiennej Górze.

W sobotę, 24 lipca zapraszamy na Piana Party. Szalona zabawa w tysiącach litrów piany odbędzie się w rytmach gorących hitów. Za konsoletą GRA TO DOBRZE – DJ AD!K. Start godz. 16:00

W niedzielę, 25 lipca muzyczne wydarzenie miesiąca pt. ‘Zalew Kultury – Muzyka Świata’. Marcin Kydryński w programie ‘SIESTA w drodze w Kamiennej Górze’ zaprasza na koncert NANCY VIEIRA, która wystąpi wraz ze swoim zespołem o godz. 20:00.

24 lipca 2021 – Piana Party nad zalewem w Kamiennej Górze
W ramach programu wakacyjnego nad kamiennogórskim zalewem zapraszamy mieszkańców do zabawy na Piana Party. Szalona zabawa w tysiącach litrów piany odbędzie się w rytmach gorących hitów w sobotę, 24 lipca. Impreza odbędzie się w dwóch blokach, dla dzieci i w godzinach wieczornych dla dorosłych. Na scenie zagra DJ ADIK. Start godz. 16:00

25 lipca 2021 – Zalew Kultury – Muzyka Świata – Nancy Vieira
Tylko trzy koncerty w Polsce – w tym jeden u nas!
KAMIENNA GÓRA.  Zalew Kultury to nowa propozycja na mapie kulturalnych wydarzeń Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Koncert Nancy Vieira, który odbędzie się 25 lipca 2021 r. o godz. 20:00, Marcin Kydryński poprowadzi w ramach trasy koncertowej „Siesta w drodze”.

Nancy Vieira jest od lat najdoskonalszą spadkobierczynią dziedzictwa wielkiej Cesarii Evory, a przy tym – co za czar, ile ciepła, jaki wdzięk i otwartość. Ilekroć Nancy jest z nami w siestowej trasie, świat wydaje się przez tych parę dni jakby odrobinę lepszy. Kto zatem spragniony w te tropikalne dni odświeżającego pulsu coladeiry, funany, batuku czy tęsknej morny – niech dołączy do nas koniecznie 25 lipca. Tego dnia w Kamiennej Górze w ramach cyklu „Zalew kultury” Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na koncert Nancy Vieira.
Więcej na stronie: domkultury-kg.org.pl

Biografia:
Kiedy przyszła na świat, rodzice Nancy działali w ruchu oporu w Gwinei Bissau, przygotowując niepodległość swoich skalistych, wietrznych wysp. Wychowała się w Praia, na wyspie Santiago. Jej bohaterski ojciec został po latach ambasadorem wolnych już Wysp Zielonego Przylądka w Portugalii i zabrał czternastoletnią córkę do Lizbony. Potem pewnie wpadali oboje, co weekend do Casa da Morna na orzeźwiające rytmy funana i spotkania z przyjaciółmi. To cudowne i znamienne, jak społeczność wyspiarska znalazła dla siebie niszę w świecie fado. Charakter tej świetlanej muzyki jest tak intensywny i zaborczy, że przenika właściwie wszędzie i krzyżuje się także z angolańską sembą, z rytmami z Mozambiku, z brazylijskim pulsem.
Nancy nazywana jest najbardziej stylową kontynuatorkę sztuki Cesarii Evory. Kto sięga głębiej, wie, że jej historia, pochodzenie społeczne, a zwłaszcza serdeczna, otwarta osobowość różnią ją od Cesarii. Pozostaje faktem, że Nancy występuje często z zespołem legendarnej artystki i pojawiła się w wielkim koncercie jej pamięci w lizbońskim Coliseu. Albumy Lus i No Ama należą do najpiękniejszych prezentów, jakie dostaliśmy z Cabo Verde. Za ostatnią płytę Manha Florida Nancy Vieira została uhonorowana aż dwiema statuetkami na prestiżowym festiwalu muzyki luzofońskiej (najlepszy album tradycyjny i najlepsza wokalistka).
Manha Florida, album produkowany i w znacznym stopniu skomponowany przez wielkiego barda muzyki kabowerdyjskiej, Teofila Chantre’a, otwiera nowy rozdział w sztuce Nancy. Nie zmienia się jednak to, co w muzyce Vieiry było od początku najważniejsze: zmysłowość, światło, radość i melodie, od których trudno się uwolnić.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment