Mieszkaniec gminy Lubawka zatrzymany. Posiadał narkotyki i amunicję

W dniu 18 maja br. lubawscy policjanci wraz z kamiennogórskimi kryminalnymi znaleźli w domu 38 – letniego mieszkańca gminy Lubawka narkotyki i amunicję. Mężczyzna ten oraz jego 20 – letni szwagier zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Miszkowic rozprowadza środki odurzające i może posiadać w swoim domu zarówno narkotyki, jak też przedmioty pochodzące z przestępstwa. 38 – latek, którego 18 maja br. odwiedzili mundurowi, nie krył zdziwienia, jednak zaprzeczał o posiadaniu substancji niedozwolonych lub przedmiotów, których posiadanie jest zabronione prawem. W trakcie przeszukania policjanci szybko ujawnili sreberko z zawartością suszu roślinnego oraz w jednej z szuflad nabój pistoletowy.

38 – latek nie przyznawał się do faktu, iż znalezione rzeczy należą do niego. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu do wyjaśnienia zarówno jego, jak też drugiego mężczyzny, który znajdował się w domu.

W toku dalszych czynności został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie do zarzucanych mu czynów przyznał się w całości, jednakże nie chciał odpowiadać na pytania. Prokurator Rejonowy podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Do zarzutu posiadania narkotyków przyznał się drugi z zatrzymanych mężczyzn.

Źródło: KPP Kamienna Góra
mł. asp. Paulina Basta

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment