Lao Che w Wałbrzychu

Dnia 17 listopada 2018 roku o godz. 19:00 na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się koncert zespołu Lao Che.

Koncert w Wałbrzychu promuje nową płytę pt. ”Wiedza o Społeczeństwie”. Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr “Emade” Waglewski oraz Filip “Wieża” Różański. Pod koniec roku 2017 do składu zespołu dołączył saksofonista Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.
Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.

Zespół Lao Che wykonuje muzykę wykraczającą poza standardowe ramy poszczególnych gatunków muzycznych i jest zbitką wielu naleciałości stylistycznych. Grupa została założona przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Kultowym wydaniem zespołu Lao Che jest album „Powstanie Warszawskie” wydany w 2005 roku.
30 lipca 2012 podczas uroczystości związanych z 68. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego 7 członków zespołu (Rafał Borycki, Mariusz Denst, Hubert Dobaczewski, Maciej Dzierżanowski, Michał Jastrzębski, Jakub Pokorski, Filip Różański) zostało przez prezydenta Bronisława Komorowskiego udekorowanych Srebrnymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego.

Bilety na wałbrzyski koncert dostępne na stronie ticketmaster.pl.

Zespół Lao Che gości już na naszym portalu. Relacja z koncertu w Wałbrzychu dostępna tutaj.

Koncert – Lao CheShare

Zobacz inne

Leave a Comment