Koncert – Lao Che

Dnia 21 kwietnia 2018 roku w wałbrzyskiej Hali Aqua Zdrój odbyła się 6. edycja wydarzenia Rock Fest.

Rock Fest to impreza która miała swój początek w Świebodzicach w marcu 2012 roku. Weszła już na stałe do kalendarza imprez na Dolnym Śląsku i staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką na muzycznej mapie Polski.

Gwiazdą wieczoru była legendarna grupa rockowa Kult z Kazikiem Staszewskim na czele. Zagrały również zespoły: Karambula, Departament, Hunter, Lao Che.

Zespół Lao Che wykonuje muzykę tzw. crossoverową, wykraczającą poza standardowe ramy poszczególnych gatunków muzycznych i jest zbitką wielu naleciałości stylistycznych. Mają na swoim koncie sześć wydanych albumów (pięć studyjnych i jeden koncertowy), dwa dvd koncertowe i kilkaset zagranych koncertów w kraju i poza jego granicami. Grupa została założona przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Kultowym wydaniem zespołu Lao Che jest album „Powstanie Warszawskie” wydany w 2005 roku.
30 lipca 2012 podczas uroczystości związanych z 68. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego 7 członków zespołu (Rafał Borycki, Mariusz Denst, Hubert Dobaczewski, Maciej Dzierżanowski, Michał Jastrzębski, Jakub Pokorski, Filip Różański) zostało przez prezydenta Bronisława Komorowskiego udekorowanych Srebrnymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego.
Pod koniec roku 2017 do składu zespołu dołączył saksofonista Karol Gola.

Wydarzenie Wałbrzych Rock Fest tradycyjnie poprowadził dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia – Piotr Stelmach.

Zobacz relację z koncertu zespołu Kult.
Zobacz relację z koncertu zespołu Hunter.

Więcej na temat wydarzenia w tagach rock fest.
Nasze relacje z Rock Fest dostępne tutaj.Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Koncert – Lao Che”

  1. […] Fest 2018 – Kult i Kazik StaszewskiRock Fest 2018 – Lao CheRock Fest 2018 – […]

Leave a Comment