Kryminalny czwartek z Krzysztofem Koziołkiem

Dnia 20 października 2016 roku w Centrum Biblioteczno Kulturalnym Gminy Kamienna Góra odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem – pisarzem, dziennikarzem, autorem popularnych kryminałów skandynawskich.

Spotkanie pt. “Kryminalny czwartek” było prowadzone przy prezentacji multimedialnej osiągnięć wydawniczych pisarza. Autor w zabawny sposób opowiadał o swojej przygodzie z pisarstwem, źródle czerpania tematów, doborze nazwisk swoich książkowych bohaterów i polskim rynku wydawniczym.

Skandynawskie kryminały nasączone są mrocznym ciężkim klimatem, o gęsto utkanych fabułach i niezwykłych zwrotach akcji. Wydany w 2009 roku kryminał skandynawski “Święta tajemnica” autorstwa Krzysztofa Koziołka został nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego.
Autor zadebiutował w 2007 roku powieścią sensacyjną “Droga bez powrotu”, w 2010 roku ukazała się powieść sensacyjno-przygodowa “Miecz zdrady”. Za tę ostatnią autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego.
W 2011 roku Krzysztof Koziołek otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W tym samym roku ukazały się kolejne książki: thriller “Premier musi zginąć” oraz “Trzy dni Sokoła” (trzy powieści w odcinkach pisane do tygodników lokalnych i na stronę internetową autora w jednej książce).

Krzysztof Koziołek to pisarz młodego pokolenia. Urodził się w 1978 roku w Zielonej Górze, obecnie mieszka w Nowej Soli. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Autor jest częstym gościem bibliotek w całej Polsce. Podczas spotkania autorskiego w CBK Kamienna Góra zebrani goście zostali poczęstowani koktajlem alkoholowym Krwawa Mary, który idealnie wpasował się w kryminalny klimat wydarzenia.
Po spotkaniu można było zakupić książki Krzysztofa Koziołka i uzyskać autograf.

Wydarzenie było pierwszym z cyklu spotkań “Człowiek i Film” organizowanym przez Centrum Biblioteczno Kulturalne Gminy Kamienna Góra. Po spotkaniu zebrani gości mieli możliwość uczestniczyć w seansie w Kinie za Rogiem, gdzie wyświetlono kryminał “Fotograf” autorstwa Waldemara Krzystka, o historii nieuchwytnego moskiewskiego mordercy, który na miejscu zbrodni pozostawia kartoniki z numerami.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment