Kolejny młody kierowca pod wpływem działania środków odurzających

Policjanci Ruchu Drogowego z kamiennogórskiej jednostki Policji 16 lutego 2019 roku tuż po północy na terenie Gminy Marciszów zatrzymali młodego człowieka kierującego pojazdem osobowym. W trakcie kontroli z wnętrza pojazdu wydobywał się zapach środków odurzających. Jak się okazało kierujący prowadził pojazd mechaniczny znajdując się pod wpływem działania środków odurzających.

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji 16 lutego br. tuż po północy w trakcie patrolu jednej z miejscowości Gminy Marciszów zauważyli przemieszczający się pojazd marki Audi. Zatrzymali pojazd do kontroli którym kierował 20 – letni mieszkaniec Gminy Marciszów. Policjanci podjęli kontrolę drogową w trakcie której wyczuli z wnętrza pojazdu wydobywającą się specyficzną woń środków odurzających.

Kierującego poddali badaniu narkotesterem na zawartość substancji psychotropowych w organizmie. W trakcie kontroli wynik okazał się pozytywny. W związku z popełnionym przestępstwem osoba została zatrzymana i dodatkowo pobrano od niej krew do badań. Młody człowiek posiadający niespełna rok uprawnienia do kierowania samochodem przyznał, że zażywał środki odurzające. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym znajdując się pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment