Prowadził pojazd mimo zakazu sądowego w dodatku w stanie nietrzeźwości

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry 15 lutego br. na terenie Gminy Kamiennej Góry zatrzymali kierującego pojazdem osobowym, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i w dodatku znajdował się pod wpływem alkoholu.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry 15 lutego br. w godzinach porannych w trakcie patrolu dróg Gminy Kamiennej Góry zauważyli przemieszczający się pojazd marki Volkswagen. Zatrzymali pojazd do kontroli którym kierował 38 – letni mieszkaniec Gminy Kamienna Góra.

W chwili kontroli drogowej nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd wbrew wydanego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto funkcjonariusze poddali kierującego badaniu na stan trzeźwości z wynikiem pozytywnym ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierującemu za nie stosowanie się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O karze łącznej zdecyduje sąd.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment