Kolejny kierujący po narkotykach wyeliminowany z ruchu drogowego

Przed godziną 23 w sobotni wieczór policjanci patrolu interwencyjnego na jednej z kamiennogórskich ulic zauważyli pojazd, który gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Funkcjonariuszy zainteresował ten manewr i podjęli decyzję o wykonaniu kontroli drogowej.

Kierującym okazał się zdenerwowany 28-latek, którego zachowanie, a także charakterystyczne objawy, takie jak – niereagujące na światło źrenice – wskazywały na to, że może znajdować się pod wpływem środka odurzającego. Tester badający ślinę potwierdził przypuszczenia policjantów. Dodatkowo podczas dalej wykonywanych czynności policjanci ujawnili substancję krystaliczną, której badanie wykazało, że jest to metamfetamina.

Nie był to koniec przygód mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Po sprawdzeniu samochodu w policyjnym systemie okazało się, że jego pojazd nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. W związku z czym, oprócz zarzutów dotyczących popełnionych przestępstw, mężczyzna musi się liczyć z wysoką karą z Funduszu Gwarancyjnego.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment