Kolejny kierowca pod wpływem środków odurzających i poszukiwany pasażer

Policjanci z legnickich oddziałów prewencji, którzy pełnili służbę na terenie Kamiennej Góry, zatrzymali w trakcie kontroli drogowej 27-letniego kierującego, którego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem narkotyków. Natomiast pasażer był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a przy sobie posiadał środki zabronione, które usiłował połknąć. Szybkie działanie policjantów pozwoliło na przerwanie tego działania. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Kierującym okazał się 27-letni mieszkaniec Kamiennej Góry. Wykonany tester badania śliny potwierdził przypuszczenia policjantów. Mężczyzna został zatrzymany, aby wykonać z nim dalsze czynności. Wyniki badania krwi wskażą dokładną zawartość narkotyku we krwi.

Nie był to jednak koniec tej kontroli drogowej, okazało się bowiem, że 43-letni pasażer samochodu, był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo, związane z posiadaniem narkotyków. Mundurowi z Legnicy zatrzymali poszukiwanego, a w trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec Kamiennej Góry ma przy sobie narkotyki. Część z nich próbował połknąć, jednak policjanci szybko i skutecznie mu w tym przeszkodzili. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków zabronionych wiąże się z karą pozbawienia wolności do lat 3, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Natomiast posiadanie narkotyków jest przestępstwem, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne