Kliknął w link i stracił 1000 zł

32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego znalazł na portalu internetowym ogłoszenie, w którym oferowano sprzęt muzyczny. Sprzęt był całkowicie za darmo. Zapłacić trzeba było tylko 6,78 zł – koszt przesyłki. Mężczyzna skorzystał z linku, przesłanego razem z danymi odbiorcy. Po dwóch dniach zorientował się, że z konta bankowego „zniknęło” 1000 zł. Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnych kwot.

Dostałeś sms-a z informacją, że masz zaległości na rachunku telefonicznym lub za prąd?  A może kurier przysłał informację, że otrzymasz paczkę jak uregulujesz niedopłatę. Któż z nas po otrzymaniu takiej wiadomości, dla świętego spokoju nie zapłaci drobnej kwoty wskazanej w sms-ie. Zwłaszcza, że do wiadomości załączony jest link ułatwiający płatność. UWAŻAJ, w ten sposób działają oszuści.
Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze.
Zachowajmy szczególną ostrożność wobec wiadomości sms czy e-mail, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane!

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment