Kierował pojazdem po zażyciu metamfetaminy i bez uprawnień

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu oraz bez uprawnień. Niewykluczone, że kierował on autem będąc pod działaniem środków odurzających. Mężczyzna przyznał się, że wcześniej zażywał metamfetaminę. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie zakazu sądowego oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień.

22 grudnia br. około godziny 2.19 nad ranem policjanci na ulicy Puławskiego w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Opel. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka. Kierowca poruszał się całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca uciekając popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym. Został zatrzymany, gdy wpadł do zbiornika melioracyjnego  na terenie Sobieszowa. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca posiada aktywny zakaz oraz nie posiadał  uprawnień do kierowania pojazdami. Niewykluczone, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. Przyznał się, że wcześniej zażywał metamfetaminę. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

30-latek  został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za  to przestępstwo.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment