Kaskadowy Pomiar Prędkości na drogach powiatu kamiennogórskiego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 7 stycznia br. będą brali udział w ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem „Kaskadowy Pomiar Prędkości”, której celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ujawnienie i eliminowanie wszelkich nieprawidłowości z tym związanych, jak też napiętnowanie negatywnych zachowań kierowców, wynikających z nadmiernej prędkości.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego w dniu 7 stycznia br., mając na uwadze akcję pod kryptonimem „Kaskadowy Pomiar Prędkości” będą prowadzili na drogach lokalnych, działania mające na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak też ujawnienie i eliminowanie wszelkich negatywnych zachowań kierujących, od których w tym dniu egzekwować będą przestrzeganie prędkości.

Akcja potrwa do godziny 22:00. Kontroli najczęściej spodziewać się można w miejscach na terenie powiatu, gdzie dochodzi do wypadków drogowych i tam, gdzie kierowcy stale przekraczają prędkość. Jak wynika z policyjnych statystyk obserwujemy obecnie więcej ofiar śmiertelnych niż w latach ubiegłych, co wynika głównie z większej ilości wypadków ze skutkiem śmiertelnym przy jednoczesnym spadku liczby wypadków w ogóle i spadku liczby osób rannych. To, że obserwujemy więcej ofiar śmiertelnych, wynika przede wszystkim z nadmiernej prędkości. To niestety duża prędkość generuje większy tragizm zdarzeń drogowych, a finały tych zdarzeń są częściej, niż bywało to w poprzednich latach, śmiertelne.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment