Kamiennogórzanin na Kazbek

Przypominamy, iż podczas kolejnej wyprawy Expedition Sky is the Limit kamiennogórzanin Arkadiusz Dybiec zdobył szczyt Kazbek, o czym informowaliśmy tutaj.

Dokładnie dnia 10 lipca 2018 roku o godz. 6:23 czasu polskiego na szczyt Kazbek 5047 m.n.p.m. wszedł kamiennogórzanin Arkadiusz Dybiec wspólnie z Tomaszem Mierzejewskim (Zielona Góra) oraz Krzysztofem Sabacińskim (Szprotawa).

Kazbek jest drugim najwyższym szczytem Kaukazu (5033,8 m n.p.m.). Znajduje się na granicy Gruzji z Rosją.

Na szczyt tej góry kamiennogórzanin próbował wejść już po raz drugi. W ubiegłym roku po zdobyciu szczytu  Elbrus (5642 m.n.p.m.) chciał również zdobyć Kazbek jednak z powodów zdrowotnych zmuszony był zrezygnować tuż pod szczytem.
W tym roku ekipa miała dużo szczęścia, udało się wstrzelić w jednodniowe okno pogodowe. Po zdobyciu szczytu ekipa miała również możliwość podziwiania cudownych widoków.

Jak komentuje Arkadiusz Dybiec “Aby wejść na Kazbek powinno się dobrze przygotować kondycyjnie i sprzętowo. Oprócz potrzeby aklimatyzacji należy liczyć się z zagrożeniem uderzenia spadającymi kamieniami oraz wpadnięciem w szczeliny w lodowcu, których pod Kazbekiem jest bardzo dużo. Po odpoczynku zaczynamy planować kolejne wyprawy górskie na 2019 rok i dalej”.

Fot. ekipa Expedition Sky is the Limit

Kamiennogórzanin zdobył ElbrusShare

Zobacz inne

Leave a Comment