Jeleniogórscy policjanci podsumowali okres Świąt Wielkanocnych

Jeleniogórscy policjanci zwracali uwagę na to, jak mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń w przestrzeni publicznej. Sprawdzali wszystkie te miejsca, gdzie wbrew obowiązującym restrykcjom gromadzili się mieszkańcy.

W czasie trwających Świąt oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał wiele zgłoszeń od zaniepokojonych mieszkańców o tym, że wiele osób nie stosuje się do zaleceń służb i organizują wspólne wycieczki, między innymi na Górę Szybowcową, przesiadują w grupach w parkach. Niestety większość z tych zgłoszeń się potwierdziła. Funkcjonariusze zmuszeni byli dyscyplinować te osoby, które zignorowały zalecenia służb.

Ponadto w trakcie trwających Świąt policjanci sprawdzali czy osoby objęte kwarantanną znajdują się w miejscu wskazanym do jej odbywania oraz, czy nie potrzebują pomocy. W tym czasie policjanci byli również informowani przez mieszkańców, o tym, że ich sąsiedzi najprawdopodobniej łamią obowiązek kwarantanny. W większości przypadków, osoby poddane domowej izolacji stosują się do decyzji, jednak zdarzały się również przypadki bardzo nieodpowiedzialnego zachowania mieszkańców, którzy opuścili miejsce swojej kwarantanny, nie zważając na zalecenia służb oraz na zdrowie i życie innych osób.

Wobec tych osób zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową. W takich przypadkach funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Osoby te za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara grzywny do 5000 zł oraz kara administracyjna do 30 tysięcy złotych.

Oprócz działań związanych z epidemią jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.
Okres ten w kotlinie jeleniogórskiej minął spokojnie. W tych dniach w naszym regionie doszło do  kilku kolizji, na szczęście nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego,  policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.
Ponadto policjanci zatrzymali 1 kierowcę, który naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami  oraz zatrzymali 2 poszukiwanych, celem doprowadzenia ich do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa.
W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie mundurowi łącznie obsłużyli ponad 300 interwencji.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment