Jaka pralka do 2500 zł? Trzy propozycje od marki Bosch

Szukasz nowej pralki? Świetnie się składa – to dobra okazja, by wybrać nowoczesny sprzęt, który posłuży ci przez wiele lat. Wybierz urządzenie uznanego producenta, by cieszyć się innowacyjnymi rozwiązaniami. Pranie przestanie być przykrym obowiązkiem, a stanie się szybkim i łatwym procesem. Warto przyjrzeć się modelom marki Bosch – zobacz, które z nich w budżecie do 2500 zł będą udanym zakupem!

Jak wybrać pralkę? Najważniejsze kwestie

Zanim przejdziesz do wyboru konkretnego modelu, dobrze sprecyzować, czego szukasz. Zastanów się, jak często robisz pranie i jakiego rodzaju ubrania najczęściej pierzesz. Młodzi rodzice docenią sprzęty z programami do ubranek dziecięcych, zapaleni biegacze – do odzieży sportowej. Znając swoje potrzeby, znacznie łatwiej będzie ci porównywać poszczególne pralki.

Analizę poszczególnych parametrów i programów powinna poprzedzić najważniejsza decyzja: pralka ładowana od frontu czy od góry! Tych pierwszych jest na rynku więcej – to zwykle nowocześniejsze, bardziej pojemne modele. Jeśli masz odpowiednio dużo miejsca w łazience lub kuchni, warto zdecydować się na ten rodzaj sprzętu.

Ostatnią kluczową kwestią, od której warto zacząć szukanie odpowiedniego modelu, jest określenie budżetu. Dobrej jakości pralkę marki Bosch kupisz do 2500 zł. Są oczywiście bardziej zaawansowane modele, które kosztują dwa razy tyle. Wszystko zależy od serii urządzenia. Najbardziej podstawowe sprzęty to Seria 2, te najbardziej zaawansowane – to HomeProfessional.

Czym się kierować przy zakupie pralki?

Gdy wiesz już, jakiego rodzaju pralki szukasz, trzeba porównać poszczególne modele. W budżecie do 2500 zł znajdziesz sporo możliwości. Zobacz, na jakie parametry poszczególnych sprzętów zwrócić szczególną uwagę:

 • wielkość wsadu;
 • wymiary pralki;
 • klasa energetyczna;
 • generowany hałas;
 • technologie ułatwiające pozbycie się zabrudzeń;
 • dostępne programy prania;
 • dodatkowe funkcje;
 • maksymalna prędkość wirowania.

Możesz określić, które z powyższych elementów są dla ciebie kluczowe. Może być to wielkość wsadu albo generowany hałas – każdy ma inne preferencje co do ważności wymienionych kryteriów.

Najlepsze pralki Bosch do 2500 zł

Oferta pralek Bosch jest przebogata! Kwota do 2500 zł pozwoli ci wybierać spośród dopracowanych sprzętów, które będą udanym zakupem na wiele lat. Zobacz, jakie urządzenia warto wybrać!

 • BOSCH WAU28T0FPL – dobrze oceniany model o maksymalnym załadunku 9 kg! Znajdziesz tu szereg wartych uwagi rozwiązań, na przykład konstrukcję AntiVibration, która poprawia stabilność sprzętu i niweluje hałas podczas wirowania. Przycisk Start/Pauza pozwoli ci dołożyć pranie po uruchomieniu cyklu. ActiveWater Plus to zaś technologia, która pozwala precyzyjnie dobierać ilość wody potrzebną do każdego prania – tak, by nie zużywać jej niepotrzebnie. Warto też podkreślić zróżnicowane programy, w tym skierowany do alergików.
 • BOSCH WAN2820FPL Serie 4 – elegancka pralka o maksymalnym wsadzie 8 kg. Znajdziesz tu wiele rozwiązań znanych z poprzednio opisywanego modelu. Możesz też zaprogramować czas zakończenia prania – na przykład by było ono gotowe akurat na twój powrót do domu! Wśród programów warto zwrócić uwagę na Ciche pranie – oznacza ono mniej wibracji i hałasów. Chcesz wyprać ubranie wieczorem? To świetny wybór!
 • BOSCH WAU28S6SPL – ten model nieco przekracza 2500 zł, ale warto dopłacić te kilkadziesiąt złotych! Wsad pralki to 9 kg, a oprócz wymienionych wcześniej technologii, czeka tu dużo więcej wartych uwagi rozwiązań! To pralka i-DOS z inteligentnym systemem dozowania, który tak dobiera dawki detergentów, by osiągnąć optymalne rezultaty, w zależności od wagi prania!

Sprawdź pralki ładowane od frontu Bosch w sklepie MediaMarkt! Oprócz porównania poszczególnych parametrów specyfikacji technicznej, pamiętaj o uważnej lekturze recenzji użytkowników!

Share

Zobacz inne