Gmina Marciszów kupiła kolejny pojazd i sprzęt do zimowego utrzymania dróg

Tabor gminy Marciszów wzbogacił się o kolejny nowy pojazd. Tym razem Urząd Gminy Marciszów kupił traktor marki MTZ 1221.3. z napędem na 4 koła o mocy 136 KM. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 210 tys. zł wraz z dodatkowym przednim układem zaczepowym.

Wójt Wiesław Cepielik poinformował, że środki na zakup ciągnika pochodziły z budżetu gminy i zabezpieczyła je rada gminy.

– Radni byli jednomyślni, gdy zgłosiłem potrzebę zakupu nowego ciągnika i dodatkowego sprzętu do naszej gminy. Nasze stare ciągniki ulegają często awariom, a koszty ich napraw są wysokie. Dodam, że nasza gmina we własnym zakresie pracownikami zatrudnionymi w urzędzie prowadzi utrzymanie gminnych terenów oraz letnie i zimowe utrzymanie dróg, stąd posiadamy swój własny park maszynowy, który staram się sukcesywnie odnowić. Zimą sami odśnieżamy nasze drogi, a latem kosimy pobocza. Z naszych usług i wynajmu mogą korzystać także mieszkańcy gminy, co niekiedy się zdarza – mówi wójt Wiesław Cepielik. – Do nowej maszyny będzie można przypiąć pług do odśnieżania i zamontować posypywarkę. Pług PUV-280 oraz posypywarkę HZS10 marki PRONAR także kupiliśmy, ale czekamy na ich dostawę – dodaje wójt.

Traktor wraz z kupioną w ubiegłym roku koparko-ładowarką, o której informowaliśmy tutaj, znacząco ułatwi prace na terenie gminy Marciszów.

Dzisiaj (czwartek, 30 grudnia) wójt Wiesław Cepielik osobiście przetestował traktor i przekazał go pracownikowi.

Więcej informacji z gminy Marciszów tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment