Fit Festival 2019 – Turniej gry w bule

W dniu 9 maja 2019 roku w Krzeszowie (Ekologiczny Zakątek Optymistów) odbyły się rozgrywki w bule. Wydarzenie odbyło się w ramach Fit Festivalu – cyklu rozgrywek sportowych na terenie gminy Kamienna Góra.

W rozgrywkach udział wzięły dwuosobowe drużyny. Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym medalem. Rozgrywki zakończono wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Gra w bule to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi, która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Rozgrywana jest jako sport nieolimpijski w ramach World Games. Rozgrywki odbywają się na pozbawionym trawy placu (zwanym bulodromem).
Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka).

Dotychczas w ramach Fit Festivalu odbyły się:

Bieg z Flagą
Sportowa Olimpiada Przedszkolaka
Turniej Piłki Nożnej
Turniej unihokeja

Zostanie jeszcze rozegrany Turniej piłki siatkowej, Nocny maraton rakietowy i potyczki dla dorosłych pod nazwą Seniorada, które zakończą cały cykl rozgrywek Fit Festivalu.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

One Thought to “Fit Festival 2019 – Turniej gry w bule”

  1. […] z FlagąSportowa Olimpiada PrzedszkolakaTurniej Piłki NożnejTurniej unihokejaTurniej gry w buleTurniej piłki […]

Leave a Comment