Spotkanie autorskie z Magdaleną Cielecką

W jeleniogórskim Kinie LOT w ramach 21 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA odbyła się projekcja filmu „Zjednoczone stany miłości” nagrodzonego za najlepszy scenariusz na Berlinale 2016. Po projekcji miał miejsce panel dyskusyjny z Magdaleną Cielecką, która zagrała w filmie jedną z głównych ról.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA to jeden z największych i najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Celem festiwalu jest prezentacja kina autorskiego, ambitnego, o wysokich walorach artystycznych, poruszającego niezależną i oryginalną tematykę, a także promocja niezależnej sztuki filmowej. Organizatorem festiwalu jest ODK w Jeleniej Górze.

Spotkanie z Magdaleną Cielecką odbyło się w ramach projektu „Filmowy raj – tradycja, teraźniejszość i przyszłość regionu”.

Magdalena Cielecka to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jeszcze w czasie studiów zadebiutowała na deskach Teatru Starego, z którym współpracowała przez kilka następnych lat. W 1999 roku dostała Nagrodę im. A. Zelwerowicza dla najlepszej aktorki sezonu aż za trzy role: tytułową w „Iwonie, księżniczce Burgunda”, Candy w „Niezidentyfikowanych szczątkach ludzkich” i Judytę w „Księdzu Marku” w Teatrze TV. Od 1998 roku gra w teatrach warszawskich. Najczęściej występowała w Teatrze Rozmaitości, gdzie grała w spektaklach Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego. Za rolę w „Burzy” otrzymała Feliksa Warszawskiego. Od 2008 roku jest aktorką Nowego Teatru. Można też ją oglądać w przedstawieniach teatrów: Imka i Och-Teatru. W 1995 roku Magdalena Cielecka rozpoczęła swoja karierę filmową. Zagrała w filmie „Pokuszenie”. Za tę rolę otrzymała wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Ogromną popularność zdobyła grając w takich filmach jak: „Samotność w sieci”, „Zakochani” czy „Egoiści”. Zagrała w wielu serialach telewizyjnych. W 2008 jako aktorka z filmu „Katyń” była obecna na festiwalu w Berlinie i na gali oscarowej.

Ostatnim wydarzeniem, które skończyło 21 Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA był multimedialny spektakl muzyczny „Milczenie Syren” z Magdaleną Cielecką i Michałem Pepol, zaprezentowany 25 lutego o godz. 19:00 w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze, o czym informowaliśmy wcześniej.

Dnia 21 lutego 2018 roku miał miejsce panel dyskusyjny z Andrzejem Chyrą i Jakubem Gierszałem. Nasza relacja dostępna tutaj. Więcej na temat festiwalu w tagach zoom-zbliżenia.Share

Zobacz inne

One Thought to “Spotkanie autorskie z Magdaleną Cielecką”

  1. […] Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Udostępnij: Komunikaty […]

Leave a Comment