Falstart z inicjatywą referendalną w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego

Powiadomienie o wystąpieniu z inicjatywą referendalną do Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze nie spełnia wymogów ustawowych i nie zostało przyjęte przez komisarza.

Przypominamy, że władze Kamiennej Góry, Lubawki, Marciszowa i gminy wiejskiej Kamienna Góra zdecydowały rozpocząć procedurę referendalną w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego. To efekt przedłużającego się kryzysu wokół szpitala powiatowego w Kamiennej Górze.

Od kilku dni były zbierane na terenie powiatu kamiennogórskiego podpisy na liście referendalnej. Okazało się jednak, że powiadomienie niespełnienia wymogów ustawowych więc listy z podpisami są nieważne.

Jak informuje delegatura KBW w Jeleniej Górze, inicjator może zbierać podpisy dopiero pod daną inicjatywą od momentu prawidłowo złożonego powiadomienia. Złożone 12 lipca powiadomienie jest nieskuteczne.

Inicjatywa referendalna w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego nie upada i będzie kontynuowana. Jeszcze w bieżącym tygodniu ma zostać złożone przez inicjatora poprawne powiadomienie.

Share

Zobacz również

Leave a Reply