Ela Dębska wystąpi w Kamiennej Górze

W dniu 14 lutego 2020 roku o godz. 19:00 w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbędzie się koncert walentynkowy z udziałem Eli Dębskiej.

Ela Dębska to aktorka, kompozytorka, a przede wszystkim niepowtarzalna piosenkarka. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce. Gra regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie, a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera. Samodzielnie nagrała singiel „Odeszła”, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji „Złote Przeboje” Marka Niedźwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno rovery, jak i własne utwory, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu.

W listopadzie 2012 roku ukazała się jej długo oczekiwana płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano/I loved you in the morning”, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory. Patronat nad płytą objęło Radio Gdańsk. W grudniu 2017 roku ukazał się jej kolejny krążek – „Moje jutro” – zawierający wyłącznie kompozycje autorskie.

Organizatorem koncertu jest kamiennogórskie Centrum Kultury. Bilety w cenie 20 zł.

Zobacz inne

Leave a Comment