Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z wizytą w Komendzie Policji

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze w dniu 3 czerwca br. odwiedziły siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Mali goście rozmawiali z policjantami o zasadach bezpieczeństwa w sieci, w szkole i poza nią.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami uczniowie Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odwiedzili kamiennogórską jednostkę policji w ramach „Szkolnego dnia bez przemocy 2019”. Policjanci podczas spotkania omówili z dziećmi takie zagadnienia jak przeciwdziałanie przemocy w szkołach, odpowiedzialność nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa, bezpieczeństwo w internecie związane z cyberprzestępczością, kwestie dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

Tego typu spotkania mają bezpośrednie przełożenie na ogólnie pojęte bezpieczeństwo w placówkach oświatowych jak i poza nimi. Policjanci w ten sposób próbują podnieść świadomość młodych ludzi w sferze czyhających na nich zagrożeń, jak też odpowiedzialności prawno – karnej związanej z możliwością popełnianych przez nich czynów karalnych.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment