Dni Kamiennej Góry – Strachy Na Lachy

W dniach 3-5 czerwca 2016 roku odbędą się Dni Kamiennej Góry. W ramach tego wydarzenia swój koncert da m.in. zespół Strachy Na Lachy.

Strachy na Lachy to zespół utworzony w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza.

Zespół na początku znany był jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze, jednak po ich pierwszym koncercie w Legnicy zespół zmienił nazwę na Grabaż i Strachy na Lachy i w składzie Krzysztof „Grabaż” Grabowski, Andrzej „Kozak” Kozakiewicz, Longin „Lo” Bartkowiak i Mariusz „Maniek” Nalepa ruszył w pierwszą trasę koncertową. Po niej do zespołu dołączyli Rafał „Kuzyn” Piotrowiak oraz Sebastian „Anem” Czajkowski, a sam zespół zmienił nazwę na „Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy”.

Pod koniec 2003 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu, Strachy na Lachy.

Na początku września 2005 decyzją lidera z nazwy zostaje usunięte słowo Grabaż i zespół otrzymał nazwę Strachy na Lachy. W tym samym czasie do zespołu oficjalnie został przyjęty nowy członek – Arkadiusz „Pan Areczek” Rejda, akordeonista.

Po siedmiu latach – 15 grudnia 2012 roku – Arkadiusz Rejda opuścił zespół, który obecnie jest kwintetem. Podczas koncertów grupy na instrumentach klawiszowych gra Tomasz „Tom Horn” Rożek, wieloletni współpracownik i realizator wszystkich płyt Strachów na Lachy.
11 stycznia 2013 na antenie radia Eska Rock miał premierę singiel „I can’t get no gratisfaction”. Był on zwiastunem szóstej płyty zespołu, która nosiła tytuł „!TO!” i ukazała się 9 lutego 2013.

Fani zespołu Strachy Na Lachy będą mieli możliwość obejrzenia ich koncertu w ramach Dni Kamiennej Góry.

Na portalu czadrow.pl również zaprezentujemy relację z występu zespołu Strachy Na Lachy.

Share

Zobacz również

Leave a Reply