Dni Kamiennej Góry 2016

W dniach 3-5 czerwca 2016 r. odbędą się Dni Kamiennej Góry. Towarzyszyć im będzie szereg wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

3 czerwca to Disco Piątek. Wystąpią: legenda disco polo – Fanatic i twórca hitu „Ruda tańczy jak szalona” – Czadoman.
Wieczór zakończy dyskoteka pod gołym niebem prowadzona przez Kamiennogórski Dj’s Team.

Sobota – 4 czerwca należeć będzie do fanów rockowego grania. Na początek Green Water Festival – wystąpią cztery formacje, – dwie z polski oraz goście z miast partnerskich Wolfenbüttel i Dvur Kralove. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z bardziej rozpoznawalnych formacji rockowych w Polsce – Strachy na Lachy.

W niedzielę – 5 czerwca natomiast, wielkie biesiadowanie na scenie i pod sceną. Całość zakończy występ znanego z hitu „Ona tańczy dla mnie” – zespołu WEEKEND!

Jak zawsze, nad kamiennogórskim zalewem obok sceny powstanie duże miasteczko gastronomiczne oferujące szeroki asortyment pysznego jedzenia i napojów. Po raz pierwszy, jego organizacją zajmują się restauratorzy i przedsiębiorcy kamiennogórscy. Do tego przez cały czas funkcjonować będzie wesołe miasteczko, a na najmłodszych czekają kucyki i inne atrakcje. Dla wszystkich gości przewidziane są niespodzianki.

Disco Piątek nad zalewem – 3 czerwca od godz. 19.00.

Fanatic (Zobacz relację z koncertu)

W 1989 roku trzech młodych chłopaków, założyło zespół, który ostatecznie przyjął nazwę FANATIC. Nieznana nikomu grupa bardzo szybko stała się popularna w okolicach Żyrardowa. Swoją pierwszą kasetę pt. Wszystko się zmieniło nagrali w domowych warunkach, mimo to stała się ona hitem i podbiła serca wielu ludzi. Największym przebojem debiutanckiej kasety stał się utwór pt: Czarownica – Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem, który był grany i śpiewany nie tylko w naszym kraju.

Tak rozpoczęła się era muzyki disco polo, a wraz z nią współpraca zespołu z firmą fonograficzną Blue Star. Zespół został uznany za pionierów muzyki disco polo, zwanej też muzyką chodnikową. Swoje kolejne materiały nagrywali już w bardziej profesjonalnych studiach nagraniowych w Warszawie i Łodzi. Rozpoczął się dla zespołu bardzo pracowity okres czego owocem były kolejne kasety i płyty: Spadaj mała, Inne życie, Łatwa dziewczyna, Wakacyjna przygoda, Miłości sens, Nowy rozdział, Magia słów, Zakochany chłopak, Długie drogi, Tak Cię pragnę.

Utwory z kaset i płyt zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów. Piosenki bawiły publiczność na prywatkach, zabawach, piknikach i weselach. Fanatic występował na wszystkich większych scenach w Polsce m.in. w Sali Kongresowej, w Spodku w Katowicach, na festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i w Arenie w Poznaniu. Koncertował również poza granicami kraju m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech i Austrii.

Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i osiągnięć, w tym platynowe i złote płyty oraz liczne puchary i wyróżnienia. Grupa w tym samym składzie Jurek Ślubowski, Leszek Nowakowski i Sławek Osuchowski bawi publiczność do dnia dzisiejszego.

Ruda tańczy jak szalona, czyli CZADOMAN (Zobacz relację z koncertu)

CZADOMAN to wokalista z wieloletnim doświadczeniem na scenie muzyki rozrywkowej. Od niedawna tworzy rewolucję w polskiej muzyce tanecznej. Każdy jego występ to niepowtarzalne wydarzenie, które dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji! Podczas koncertów wraz z tańczącymi u jego boku modelkami doprowadza publiczność do szaleństwa w rytmie dance!

Najbardziej znane utwory Czadomana to: Ruda Tańczy jak Szalona oraz Chodź na kolana, które osiągnęły kilkadziesiąt milionów odtworzeni w serwisie YouTube. W 2015 podczas pierwszej edycji festiwalu muzycznego Polsat SuperHit Festiwal wyróżniony został teledysk „Ruda tańczy jak szalona”, zdobywając 3. miejsce w kategorii Hity Sieci za największą liczbę odsłon na YouTube (wówczas było ponad 26 milionów). Również z tego powodu gościnnie wystąpił w programach telewizyjnych Dzień Dobry TVN w 2014 roku i Kuba Wojewódzki w 2015 roku, emitowanych na głównej antenie telewizji TVN.

Finał wieczoru – Dyskoteka pod gołym niebem

Kamiennogórski Dj’s Team – DJ ŻANY, DJ AZI, DJ ŁUKASIK.
Muzycy, artyści , a przede wszystkim maniacy. Doświadczeni, młodzi i chętni do współpracy.

Rockowa sobota – 4 czerwca od godz. 16.00

Green Water Festival

W 2014 roku zrodził się pomysł zorganizowania alternatywnej imprezy dla dni Kamiennej Góry. Grupa zapaleńców zorganizowała koncert okolicznych kapel pod swoją salą prób w ramach “Alternatywnych Dni Kamiennej Góry”. Odzew fanów zaskoczył wszystkich do tego stopnia, że rok później organizatorzy dostali szansę zorganizowania imprezy na scenie głównej. Tak oto powstał Green Water Festival.

Pierwszym zwycięzcą festiwalu okazał się zespół Rascal z partnerskiego miasta Kamiennej Góry Wolfenbüttel, natomiast nagrodę specjalną Burmistrza Kamiennej Góry otrzymał nasz rodzimy Broken Head.

W tym roku zapraszamy na II edycję festiwalu, który w ramach Dni Kamiennej Góry 2016 odbędzie się na głównej scenie nad zalewem w sobotę, 4 czerwca od godziny 17.00.

Gwiazda wieczoru – Strachy na Lachy (Zobacz relację z koncertu)

Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze.

W lutym 2003 roku Strachy podpisały kontrakt płytowy z SP Records, w efekcie czego, w pilskim Studio „Q”, pod okiem Toma Horna, powstała debiutancka płyta „Strachy Na Lachy. Z tej płyty największym przebojem jest piosenka Raissa, do dziś żelazny punkt każdego koncertu grupy. Do grupy dołączyli Kuzyn – perkusja oraz Anem – klawisze.

W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął pracę nad albumem „Piła Tango”. Końcem września zespół i SP Records ustaliły datę premiery „PT” na 7 listopada 2005 roku. Zapadła także decyzja, że pierwszym, ogniowym singlem z płyty będzie utwór „Dzień Dobry Kocham Cię”, do którego klip nakręcił szef SP Records Sławek Pietrzak. Utwór „Dzień dobry kocham cię” zajmuje drugie miejsce w ankiecie słuchaczy „Programu Alternatywnego”, jako przebój 2005 roku. Album „Piła Tango” jest wśród 5 najlepszych polskich płyt. W tym samym roku Grabaż zostaje nominowany do „Paszportu Polityki” oraz zostaje laureatem „Złotego Dzioba” wg Tygodnika Wprost za najlepsze teksty piosenek.

Wiosną 2006 roku zapada decyzja o podjęciu prac nad projektem „Kaczmarski” – zamierzeniem grupy jest próba zmierzenia się z piosenkami, do których słowa napisał jeden z najsłynniejszych polskich bardów – Jacek Kaczmarski.
Zimą 2006 roku szef lubińskiego CK Muza, Marek Zawadka, proponuje Grabażowi przygotowanie specjalnego programu koncertowego z piosenkami polskimi z lat 80tych. Grabaż nazywa projekt „Zakazane piosenki”.

Grupa na długie miesiące 2007 roku zamyka się w swojej pilskiej sali prób, gdzie bierze na warsztat blisko 30 nowych piosenek. Wiosną zapada decyzja o pracy nad dwiema płytami: pierwszą z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, drugą z „Zakazanymi piosenkami”.

Płyta „Autor” odniosła wielki sukces – niejako na przekór spodziewającym się srogich batów muzykom – krytycy oceniali płytę w samych superlatywach. Owocem tych pochlebnych recenzji był Paszport Polityki dla Grabaża w styczniu 2008 roku. foto: Sławomir Nakoneczny
Pierwszym singlem wykrojonym z albumu została piosenka „Po prostu pastelowe” – Malarzy i Żołnierzy, do której Pitold i Radek Wysocki zrealizowali teledysk w całości z klocków Lego. Clip był nominowany do nagrody w kategorii najlepszy klip animowany na Yach Film Festiwal.

Dnia 1 czerwca 2009 roku grupa w żeleźnickim Studio Q rozpoczęła nagrywanie swojego piątego albumu. Pierwszym singlem z „Dodekafonii” jest utwór „Żyję w kraju”. Utwór ochoczo podchwyciły stacje radiowe czyniąc go jednym z singli roku. Eska Rock umieściła go na drugim miejscu wśród rockowych hitów 2009 roku, w Liście Przebojów Programu Trzeciego utwór został numerem jeden.

Jesienią 2010 roku radiowa Trójka uhonorowała zespół prestiżową nagrodą Mateusza za album Dodekafonia. W tym samym dniu w Studiu im Agnieszki Osieckiej zespół otrzymał za ten album platynową płytę.

W 2011 roku grupa występuje na Festiwalach: Rock in Arena, Odjazdy, Jarocin Festival. Jesienią SP Records wydaje „DEKADĘ” – jubileuszowe i składankowe wydawnictwo podsumowujące 10 lat istnienia kapeli. Nowa piosenka w tym zestawie, „Awangarda, jazz i podziemie” jest pierwszym sygnałem nowej płyty, którą zespół planuje wydać w 2013 roku. Końcem 2011 roku, w Łodzi, Strachy nagrywają swoje pierwsze DVD, którego premiera odbyła się w październiku 2012. W tym samym czasie grupa wypuszcza singiel z piosenką „Mokotów”, utworem który ma promować również szóstą płytę Strachów „!TO!”.

Pokaz laserowy – światło i dźwięk

Na zakończenie części oficjalnej niespodzianka – specjalny pokaz łączący animacje laserowe oraz widowisko przestrzenne z wykorzystaniem laserów, światła, dźwięku i dym.

Afterparty na plaży – Secret Beach Party

Impreza na plaży przy zalewie – muzyka na żywo miksowana przez DJów, strefa leżaków, bar na plaży.

Niedzielna Biesiada nad Zalewem – 5 czerwca od godz. 14.00

Gwiazda wieczoru – zespół Weekend (Zobacz relację z koncertu)

Grupa WEEKEND powstała w 2000 rok. Wokalistą oraz liderem zespołu jest Radosław Liszewski. Zespół posiada również sekcję taneczną, którą tworzą Adam Łazowski, Bernard Mikulski oraz Karol Skrobański.

Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Przez okres wielu lat za grał niezliczoną ilość koncertów, wydał kilka płyt, stworzył kilka bardzo znanych piosenek, z których np. Za Miłość Mą, Jesteś Zajebista, Playboy, To Karolina… itd… wpisały się już do kanonu polskiej muzyki tanecznej. Teledysk do piosenki „Ona Tańczy Dla Mnie” jako jedyny Polski klip znalazł się na liście TOP 100 kanału youtube.

Relację koncertową z Dni Kamiennej Góry będzie można obejrzeć na naszym portalu.

77255Zapraszamy również do naszych relacji z ubiegłorocznych Dni Kamiennej Góry:

Dni Kamiennej Góry 2015
Koncert Curly Heads
Koncert Jumper, Classic
Koncert Kabaret OTTO

Dni Kamiennej Góry 2014
Koncert Mezo
Koncert Szymon Wydra & Carpe Diem

Dni Kamiennej Góry 2013
Koncert Małgorzata Ostrowska
Koncert Big Cyc
Koncert Kamil Bednarek

 

77671

Foto:
Weekend – orionart.com.pl
Czadoman – facebook Czadoman
Fanatic – facebook Fanatic

Share

Zobacz inne

Leave a Comment