Czternastu oferentów

Czternastu oferentów odpowiedziało na ogłoszenie miasta Kamienna Góra o przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu wielorodzinnych budynków komunalnych i świetlicy osiedlowej przy ul. Nadrzecznej w Kamiennej Górze.

Oferty napłynęły od firm projektowych z całej Polski. Stawki są bardzo zróżnicowane od ok. 189 tys. zł do ok. 746 tys. zł.

Zwycięzcę przetargu prawdopodobnie poznamy na początku nowego roku. Poza przygotowaniem dokumentacji projektowej będzie on musiał uzyskać pozwolenie na budowę osiedla domów komunalnych. Czas realizacji to osiem miesięcy.

– Osiedle zamierzamy zlokalizować na około hektarowej działce przy ul. Nadrzecznej w rejonie ścieżki rowerowej. Mogłoby tam powstać pięć budynków ze 150 mieszkaniami – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Dokumentacja i pozwolenie na budowę pozwoli miastu Kamienna Góra rozpocząć proces inwestycyjny i uzyskać nawet 85 proc. dofinansowania na jego realizację z Banku Gospodarstwa Krajowego. Budowa pierwszego domu prawdopodobnie zacznie się jesienią przyszłego roku.

Będzie to kolejny projekt uruchamiający budownictwo komunalne w Kamiennej Górze. Zakończono projektowanie budynku przy ul. Ściegiennego 10. Miasto stara się o pozwolenie na budowę domu z 24 mieszkaniami. Źródłem finansowania będzie dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego i środki własne gminy. Trwa też projektowanie domu z ok. 20 mieszkaniami przy alei Wojska Polskiego 25. Środki na budowę także mają pochodzić z BGK.

Zobacz inne

Leave a Comment