Cyklofiesta 2023

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kamiennogórskiej Cyklofiesty. W rowerowym stylu będziemy bawili się w niedzielę, 9 lipca br. Dla pierwszych 70 zarejestrowanych uczestników organizator przygotował specjalne koszulki. Link do rejestracji tutaj.

– W tym roku startujemy o godzinie 12 spod podziemi projektu Arado. Trasa będzie wiodła ulicami miasta do wlotu na ścieżkę rowerową przy ul. Lubawskiej. Następnie w spacerowym tempie pojedziemy do Krzeszowa. Tam zawrócimy na placu przy remizie OSP i wrócimy ścieżką rowerową na ognisko z kiełbaskami przygotowane nad zbiornikiem But – mówi burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz.

Niedzielna Cyklofiesta będzie jednym z elementów rowerowego weekendu, który zaczniemy już w piątek, 7 lipca. Wtedy nad kamiennogórski zalew zaczną zjeżdżać się uczestnicy gravelowego wyścigu cyklu Szuter Master.

Rywalizacja na trasach (75 i 150 km) zacznie się o w sobotę. Pierwsi zawodnicy wystartują z rynku o godz. 11.

– Po zawodach spotykamy się na mecie na terenie kamiennogórskiego zalewu. Dekoracji zwycięzców będzie towarzyszył Festiwal Kuchni Świata. Nie zabraknie Food Trucków, schłodzonego piwa (dla dorosłych) oraz dmuchańców dla dzieci – dodaje burmistrz Janusz Chodasewicz.

W niedzielę, 9 lipca na Górze Parkowej odbędzie się wyścig w kolarstwie przełajowym (trasa będzie przebiegała m.in. przez podziemia Arado). Po zakończeniu rywalizacji o godz. 12 wystartuje Cyklofiesta.

Share

Zobacz inne