Seniorka podziękowała kamiennogórskim kryminalnym

Do kamiennogórskiej jednostki wpłynęły niezwykle miłe podziękowania od seniorki. 77-latka została okradziona, a mundurowi, na których trafiła kobieta, udzielili jej wszelkiego wsparcia i pomocy, dzięki czemu poczuła się ponownie bezpiecznie. Kryminalni w ciągu dwóch dni zatrzymali 35-latka odpowiedzialnego za ten czyn, który dodatkowo jechał skradzionym rowerem. Miłe słowa, które trafiły do funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, na pewno zostaną zapamiętane na długo.

Kobieta na początku maja br. została okradziona z plecaka z zawartością, przez nieznanego jej mężczyznę na rowerze i zgłosiła się do tutejszej jednostki policji, gdzie mundurowi zajęli się tym zdarzeniem. Szczególne podziękowania zostały skierowane do jednego z funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, który miał pierwszy kontakt z seniorką po tym incydencie. Policjant, do którego trafiła 77-letnia kobieta, udzielił jej wsparcia i wszelkiej pomocy, której potrzebowała. Jak czytamy w liście: „chociaż byłam bardzo zdenerwowana tym przykrym wydarzeniem poczułam się bezpieczna i otoczona opieką i troską”. List dostępny tutaj.

Kryminalni kamiennogórskiej jednostki już tego samego dnia ustalili prawdopodobnego sprawcę tego czynu. Następnej doby wypatrzyli wytypowanego 35-latka z powiatu kamiennogórskiego, który poruszał się rowerem. Jak się okazało skradzionym nastolatkowi jednośladem, o wartości ponad 1500 złotych. Mężczyzna nie był w stanie wyjaśnić swojego zachowania. Przedstawiono mu zarzuty związane z kradzieżami, za które może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Takie słowa uznania za codzienną służbę na pewno pozostaną w pamięci policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na długo.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne