Chciał pozbyć się konkurencji, rozlał śmierdzącą substancję

W wyniku działań operacyjnych policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali 35-latka podejrzanego o zniszczenie mienia. Mężczyzna rozlał substancje o nieprzyjemnym zapachu na całe wyposażenie salonu fryzjerskiego. Sprawca odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W Boguszowie Gorcach 22 stycznia w godzinach południowych do salonu fryzjerskiego przy ul Krakowskiej wszedł zamaskowany mężczyzna i poprzez rozlanie substancji o nieprzyjemnym zapachu dokonał zniszczenia całego wyposażenia lokalu, który nie nadaje się już do użytku. Straty właścicielka salonu wyceniła na kwotę około 70 000 złotych. Osoby znajdujące się w salonie nie odniosły żadnych obrażeń.
W wyniku natychmiast podjętych czynności operacyjnych funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach, 25 stycznia wytypowali  a następnie zatrzymali 35-letniego, mieszkańca powiatu kamiennogórskiego.

W toku dalszych czynności procesowych zatrzymany mężczyzna  przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Sprawca oświadczył, że popełnił przestępstwo, gdyż chciał pozbyć się konkurencji. Za swoje działanie odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment