Castle Party 2017 – NeuOberschlesien

Już niebawem, 13-16 lipca 2017 roku, odbędzie się w Bolkowie kolejna edycja festiwalu Castle Party. Jedną z gwiazd tego wydarzenia będzie zespół NeuOberschlesien znany wcześniej jako Oberschlesien, który w 2012 roku znalazł się w finale Must Be The Music. Podczas rozgrywki finałowej, zgromadzili największą publiczność w historii programu. Numer „JO CHCA” przygotowany specjalnie na potrzeby programu, cover niemieckiej grupy „Rammstein”, do tej pory jest jednym z rozpoznawalnych utworów wykonywanych przez zespół.

Na zamku w Bolkowie zespól zagra 15 lipca (sobota).

W lutym 2017 roku w zespole zostały dokonane zmiany organizacyjne i personalne. Do składu dołączył Filip Oczkowski – perkusja. Efektem podjętych decyzji jest zmiana nazwy zespołu na NeuOberschlesien.

Zespół w kilka lat wypracowali tzw. „modę na śląskość”. Frontman zespołu Michał Stawiński obdarzony niezwykłą barwą głosu, olbrzymią charyzmą na scenie bezkompromisowo zdobywa koncertową publiczność. Jest autorem tekstów, mocnych i dosadnych, pisanych w bliskiej jego sercu gwarze śląskiej; tekstów, które na długo pozostają w pamięci słuchacza.

Więcej informacji na temat festiwalu w tagach castleparty.

Fot. Facebook NeuOberschlesien

Share

Zobacz inne

Leave a Comment