Biblioteka w Krzeszowie

Dziś dnia 19.11.2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki w Krzeszowie.

W roku 2013 do III edycji Programu Rozwoju Bibliotek przystąpiły cztery Biblioteki Gminy Kamienna Góra (Krzeszów, Pisarzowice, Leszczyniec, Gorzeszów). Biblioteki zostały wyposażone w komputery, cyfrowy sprzęt fotograficzny, urządzenia wielofunkcyjne, projektor, drukarki, skaner, darmowy internet z siecią bezprzewodową WiFi. To w znaczący sposób podniosło funkcjonalność bibliotek.

Wizją prowadzących bibliotekę w Krzeszowie jest wspieranie edukacji kulturalnej, oświatowej i społecznej mieszkańców Gminy Kamienna Góra na wszystkich poziomach wiedzy, poprzez efektywne zaspokajanie potrzeb i oczekiwań informacyjnych potencjalnych użytkowników, promowanie kultury, tradycji regionu i kraju.

Biblioteka w Krzeszowie bierze również udział w projekcie „Na dobry początek”. Jest to program grantowy Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego, z którego otrzymano 8500 zł. na działania z dziećmi w wieku od 4 do 8 lat. Projekt będzie realizowany od stycznia do czerwca 2015 roku. W ramach projektu będą przeprowadzane zajęcia plastyczne, ruchowe, kulinarne, wycieczki do teatru, filharmonii, parku nauki i techniki ExploraPark i innych ciekawych miejsc.
Zachęcamy mieszkańców naszego sołectwa do korzystania z możliwości, jakie daje biblioteka w Krzeszowie, która jest częścią Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment