Areszt dla sprawcy rozboju

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze ustalili i zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry podejrzewanego o dokonanie rozboju w dniu 30 września br. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek policjantów i Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy dla sprawcy rozboju.

Do zdarzenia doszło 30 września 2019 roku, gdzie 29 – letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego wraz ze swoim kompanem, dokonali rozboju na 45 – letnim mieszkańcu Kamiennej Góry. Mężczyźni wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, wciągnęli go siłą do bramy budynku, następnie doprowadzając go do stanu bezbronności poprzez przewrócenie na ziemię, unieruchomienie i przyduszanie, przeszukali jego kieszenie i plecak z którego dokonali zaboru pieniędzy w kwocie 720 złotych. Nadal trwają czynności mające na celu zatrzymanie drugiego sprawcy rozboju. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili również, iż 29- letni sprawca rozboju w dniu 10 września 2019 roku, usiłował dokonać kradzieży rozbójniczej, w ten sposób, że w sklepie Kaufland zabrał w celu przywłaszczenia butelkę wódki o wartości 21.70 zł i w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy bezpośrednio po dokonaniu kradzieży użył przemocy wobec ochroniarza sklepu, oraz groził mu pozbawieniem życia. Czynu tego nie dokonał z powodu interwencji kolejnego pracownika ochrony sklepu.

Zgromadzony materiał dowodowy przez policjantów pozwolił na osadzenie sprawcy w areszcie. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment