Kolejni kierujący zatrzymani bez uprawnień

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry 18 października br. w godzinach południowych zatrzymali mężczyznę, który prowadził na drodze publicznej samochód osobowy nie posiadając do tego upewnień.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie patrolu dróg zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Fiat Punto. Okazało się, że pojazdem kierował 36 – letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. W trakcie kontroli poddano kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu- był trzeźwy. Ponadto w trakcie kontroli drogowej okazało się, iż kierujący samochodem nie posiada do tego stosownych uprawnień. Pojazd którym kierował został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym, kierowca po wykonaniu czynności został zwolniony.

Podobne zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej czyli 17 października br. na terenie miasta Kamiennej Góry. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego podczas służby zatrzymali również mężczyznę kierującego pojazdem marki Iveco Daily bez uprawnień. Dodatkowo okazało się, iż 22 letni kierowca jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Śremie do odbycia zastępczej kary 5 dni pozbawienia wolności z możliwością zamiany na grzywnę. Zatrzymany dokonał wpłaty i po wykonaniu czynności został zwolniony. Kierującym za pełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zdecyduje sąd.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment