Akcja “pasy bezpieczeństwa”

Kamiennogórscy policjanci Referatu Ruchu Drogowego 06 lipca br. przeprowadzili na terenie powiatu kamiennogórskiego działania kontrolne pod nazwą „Pasy bezpieczeństwa”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w pojazdach w sposób prawidłowy.

Pasy bezpieczeństwa są znanymi wszystkim kierującym urządzeniem zabezpieczającym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. W momencie uczestniczenia w wypadku to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest właśnie naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z tych urządzeń, a także urządzeń przeznaczonych do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Działania pn. „Pasy bezpieczeństwa” będą realizowane cyklicznie przez policjantów na wszystkich drogach naszego powiatu. Ich głównym celem jest uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest przewożenie dzieci w sposób nieprawidłowy.

W akacji prowadzonej przez kamiennogórskich funkcjonariuszy 06 lipca 2018 roku to ujawnionych 18 naruszeń tego typu oraz 14 – nałożonych mandatów karnych min. za brak stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierujących pojazdami – 11, pasażerów – 2 oraz nieprawidłowe przewożenie dzieci – 2. W ramach akcji dokonano 32 kontrole pojazdów w tym 22 – osobowe i 10 – ciężarowych.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment