Turniej gry w bule

Dnia 7 lipca 2018 roku w Krzeszowie odbył się pierwszy turniej gry w bule. Turniej był podsumowaniem efektów działań i realizacji zadania publicznego w ramach projektu „Zakątek pod topolą” dofinansowanego ze środków Gminy Kamienna Góra.

W turnieju rywalizowały cztery amatorskie drużyny pod okiem Marii i Kazimierza Świetlik ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Sudety Pétanque Boguszów-Gorce”. Maria Świetlik od 1997 roku jest zawodniczką i aktywną propagatorką gry w Pétanque (bule) oraz współzałożycielką stowarzyszenia.

Gra w bule to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi, która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Rozgrywana jest jako sport nieolimpijski w ramach World Games. Rozgrywki odbywają się na pozbawionym trawy placu (zwanym bulodromem).
Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka).

Miejsce “Zakątek pod topolą”, plac do gry w bule oraz ścieżka zmysłów “bosa stopa” powstały dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Optymistów Krzeszowskich oraz przyjaciół wspierających organizację.Share

Zobacz inne

One Thought to “Turniej gry w bule”

  1. […] Relacja z pierwszej edycji turnieju oczywiście dostępna na naszym portalu. […]

Leave a Comment