Acid Drinkers zagra w Mieroszowie

Dnia 13 stycznia 2018 roku (sobota) w Mieroszowie zagra zespół Acid Drinkers.
Przed gwiazdą wieczoru zagrają: Tryly Tuesday, The Third Chance, Kluci, Qweta, Nut Cane Sajgon, The Third Chance.

Aktualizacja
Relacja z koncertu dostępna tutaj.

Koncert jest częścią programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowanego przez Mieroszowskie Centrum Kultury w Mieroszowie.

Start godz. 18:00.
Bilety w cenie 30 zł.
Sala MCK ul. Żeromskiego 28, Mieroszów.

Acid Drinkers gości już na naszym portalu. Nasza relacja z koncertu w Wałbrzychu dostępna tutaj.

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) – zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 29 lat.

Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny.

Titus – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru.
Popcorn – gitarzysta – prawdopodobnie jeden z największych wirtuozów gitary wśród słowian.
Ślimak – perkusista – wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce.
Dzwonu – gitarzysta – nowy axeman w szeregach Acid Drinkers z mieroszowskiej kapeli Veal.

Zespół zyskał popularność już za sprawą wydanego w 1990 roku debiutanckiego albumu pt. Are You a Rebel?. Twórczość grupy stanowiła wówczas novum na krajowym rynku muzyki heavymetalowej. Nagrania z nurtu crossover thrash były oparte głównie na humorystycznych tekstach, co przyczyniło się do pozyskania szerszego grona odbiorców. Wkrótce potem kwartet podjął współpracę z menadżerką Katarzyną Kanclerz, związaną z Izabelin Studio. W efekcie grupa zaistniała w mediach pozabranżowych. W latach późniejszych twórczość zespołu ulegała nieznacznym zmianom stylistycznym zawierając m.in. wpływy groove metalu. Z kolei w tekstach wystąpiły także odniesienia do kwestii problemów społecznych.

Do 2014 roku grupa wydała czternaście albumów studyjnych oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja ośmiokrotnie otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego, Fryderyka. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism Metal Hammer, Teraz Rock i Thrash’em All. Byli i obecni członkowie grupy utworzyli lub współtworzyli liczne zespoły i projekty poboczne, m.in. takie jak: NoNe, Lipali, Illusion, Armia, Turbo, Wolf Spider, Flapjack, Arka Noego, Guess Why, Albert Rosenfield, Creation of Death, Luxtorpeda, 2Tm2,3 czy Anti Tank Nun.

Relacje z wydarzeń muzycznych dostępne w kategorii Koncerty.Koncert – Acid Drinkers

Share

Zobacz inne

Leave a Comment