37. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze

Przypominamy, że do 21 lipca 2019 roku w Jeleniej Górze trwa 37. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Tegoroczny program festiwalu jest bardzo bogaty. W sumie odbędzie się aż 14 przedstawień, wszystkie możliwe poetyki teatru ulicznego. Akrobacje na wysokości, machiny, woda, żonglerka, klaunada, szczudła… Przedstawienia dzienne i nocne. Dla dorosłych i dzieci.

Niedziela to ostatni dzień festiwalowy. Spektakle rozpoczną się na placu Ratuszowym od godz. 13:00 i potrwają do godz. 22:00. Festiwal zakończy widowisko „Zapach czasu”, które odbędzie się na parkingu przy ul. Sudeckiej (za hotelem Mercury). Program dostępny tutaj.

Warto przypomnieć, że Festiwal wymyślili i wcielili w życie ówczesna dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida – Alina Obidniak i Piotr Szczeniowski.

W galerii prezentujemy m.in. fragmenty przedstawień Teatru Pantonimy Mimo – „Komedianci” (Polska) wideo, Donkey Duo – „Donkey Business” (Finlandia, Izrael), Teatru Nikoli – „Różowy Punk” (Polska).

Teatr Pantomimy Mimo powstał w roku 2002. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora, szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć elementy sztuki najważniejszych twórców współczesnej pantomimy.
Członkowie grupy poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by, przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy, jedynymi granicami były granice ich wyobraźni. Teatr zaprezentował dotychczas 14 premier. Od 2010 roku realizuje również przedstawienia plenerowe. Aktorzy teatru związani są z Warszawskim Centrum Pantomimy, gdzie od lat doskonalą swój warsztat.

Donkey Business to dwie osoby przeciskające się przez małą obręcz, latające kurczę, różowa bielizna, twerking, kobieta-wąż, ogień i wybuchy. Wszystko to i nie tylko pojawia się w tym cyrkowym show. Mieszanka lodowatych, nordyckich umiejętności i ognistego, śródziemnomorskiego temperamentu. Twórcami i wykonawcami są: Sari Mäkelä (Finlandia), Gilad Shabtay (Izrael).

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz również

2 Thoughts to “37. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze”

  1. […] 37. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze […]

Leave a Reply