30 praw jazdy, w tym 17 w ramach zespołu SPEED zatrzymali policjanci

W miniony weekend 30 kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy zatrzymani do kontroli przekroczyli prędkość o ponad 51 km. Rekordzista na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 133 km/h. Dodatkowo zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policja apeluje – kierowcy „noga z gazu”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w miniony weekend, w tym w ramach działań zespołu SPEED zatrzymali 30 kierujących, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami stracili prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

20 i 22 września br. policjanci jeleniogórskiej drogówki w ramach działań zespołu SPEED skontrolowali 22  kierujących, w tym 2 motocyklistów. Ujawnili 18 wykroczeń, w tym 17 przypadków przekroczenia przez kierujących prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km na godzinę. Wszyscy Ci kierowcy oprócz mandatów i punktów karnych stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Rekordzistą okazał się 39-letni mieszkaniec Świdnicy. Mężczyzna 22 września br. na krajowej 3 w Kaczorowie , kierując motocyklem na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę, miał na liczniku 133. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 83 km na godzinę.

Na tym samym odcinku drogi na K3 w Kaczorowie prawo jazdy na 3 miesiące stracił również 38-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który kierując pojazdem osobowym na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 132.

Ponadto policjanci 21 września br. około godziny 9.00 na Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze zatrzymali 48-letniego kierującego pojazdem marki Toyota, który na ograniczeniu prędkości do 50 w terenie zabudowanym miał na liczniku 132 , a dodatkowo wyprzedzał przed przejściem dla pieszych. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 700 zł, naliczyli mu 20 punktów karnych oraz zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo, już w tym roku zatrzymali już 604 kierowców, którzy stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę.

Źródło: Policja Jeleniogórska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment