Nielegalna broń gazowa z amunicją i narkotyki

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków oraz nielegalnie posiadał broń gazową wraz z amunicją. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać ponad 200 porcji handlowych. Była to amfetamina i marihuana. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kowar zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o posiadanie znacznych ilości  środków odurzających oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji.

21 września br. około godziny 1.25 policjanci w Mysłakowicach na ul. Włościańskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Kierowcy tym pojazdem zwrócił ich uwagę, gdyż na widok radiowozu przyspieszył i zmienił kierunek jazdy. Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Mężczyzna przy sobie posiadał amfetaminę, z której można uzyskać kilka porcji handlowych. Ponadto w wyniku przeszukania jego mieszkania dodatkowo policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. Była to amfetamina i marihuana, z których można uzyskać łącznie ponad 200 porcji handlowych. Policjanci zabezpieczyli również  broń gazową i amunicję, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie  okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją środków odurzających.

35-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

Źródło: Policja Jeleniogórska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment