Żywe szczenięta spakowała do worka i wrzuciła do toalety

Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali 58-letnią mieszkankę powiatu kłodzkiego, która po oszczenieniu się jej suczki, spakowała nowo narodzone szczenięta do worka i wrzuciła do toalety znajdującej się przy budynku mieszkalnym. Piszczenie topiących się bezbronnych zwierząt usłyszał mieszkający w pobliżu mężczyzna. Zawiadomił policję. Za popełnione przestępstwo 58-zatrzymanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj mieszkaniec gminy Nowa Ruda powiadomił policję o wyciągnięciu z toalety sześciu szczeniąt uwięzionych w worku. Ustalono, że 58-letnia kobieta zaraz po tym jak jej suka oszczeniła się, przywiązała ją ,a szczeniaki spakowała do worka i wrzuciła do toalety znajdującej się na zewnątrz. Na szczęście piszczenie topiących się psów usłyszał mężczyzna, który wyciągnął wszystkie bezbronne pieski. Następnie zabrał kobiecie sukę i razem z uratowanymi szczeniakami zabezpieczył w swoim pomieszczeniu gospodarczym.

Po powiadomieniu policji o zdarzeniu, zwierzęta trafiły pod opiekę do schroniska. Funkcjonariusze zatrzymali 58-letnią mieszkankę powiatu kłodzkiego, która przyznała się do przestępstwa. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że była nietrzeźwa. Usłyszy ona zarzuty znęcania się nad zwierzętami, za co grozi jej do pięciu lat pozbawiania wolności.

Źródło: Policja Dolnośląska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment