Zontek ponownie zawalczy o tytuł FEN

Dzisiejszego dnia ukazały się nieoficjalne informacje o lokalizacji gali Fight Exclusive Night 21, która ma odbyć się 26 maja we wrocławskiej Hali Orbita.

Mieszkańców naszego regionu zapewne zainteresuje informacja, iż jednym z zawodników FEN 21 ponownie będzie jeleniogórzanin Marcin Zontek – reprezentant klubu Contender Kamienna Góra.

Marcin Zontek mimo przegranych ostatnich dwóch walk w klatoringu FEN bezsprzecznie jest jednym z największych zawodników w sportach walki.
W MMA odniósł szesnaście zwycięstw, a cztery z nich na arenie Fight Exclusive Night. To otworzyło mu drogę do walki o pas mistrzowski.
Jeleniogórzanin był pretendentem do tytułu mistrza największej europejskiej organizacji MMA, M-1 Global – jego bitwa o pas z Sergeyem Korneevem uznana została za Najlepszą Walkę Roku 2012 w Rosji.
W roku 2016 pomimo przegranej, wraz z Przemysławem Mysiała otrzymał bonus od organizacji Fight Exclusive Night za najlepszą walkę gali FEN 12 Feel The Force. Zawodnicy w pierwszym z trzech pojedynków o pasy mistrzowskie zafundowali publiczności porywające, toczone w morderczym tempie i trzymające w napięciu widowisko, w którym zwroty akcji następowały jeden po drugim, a zaskakujące zakończenie na 2 sekundy przed ostatnim gongiem jedynie podkreśliło wyjątkowy charakter tego starcia.
Marcin Zontek w FEN pokonał Krzysztofa Pietraszka, Macieja Browarskiego, Tassilo Lahra i Arunasa Viliusa.

Niebawem podamy więcej oficjalnych informacji o walce Marcina Zontka.
Więcej na temat zawodnika w tagach MMA.Share

Zobacz inne

Leave a Comment