Znieważyli miejsca kultu religijnego

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Kowar, którzy znieważyli miejsca kultu religijnego w okolicach Karpacza i Kowar. Mają na koncie 8 takich przestępstw, których dopuścili się w styczniu br. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z kolegami z Kowar zatrzymali dwóch mężczyzn,  podejrzanych o obrażenie uczuć religijnych innych ludzi. Zatrzymani są mieszkańcami Kowar w wieku 23 i 27 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani od 16 do 18 stycznia br. sprofanowali przedmioty czci religijnej poprzez zniszczenie figur sakralnych  w okolicy Karpacza i Kowar. Mają oni na koncie znieważanie 8 miejsc kultu religijnego.

W tej sprawie została powołana specjalna grupa policjantów, których celem było ustalanie i zatrzymanie osób, które dopuściły się tych czynów. Prowadzone czynności oraz zebrane przez nich informacje pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie 29 stycznia br. dwóch mieszkańców Kowar podejrzewanych o te czyny.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Dopuścili się ich ze źle rozumianych pobudek religijnych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mieszkańcy Kowar zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment