Złożyli hołd bohaterom walczącym o niepodległość

W dniu 10 listopada 2020 roku burmistrz Janusz Chodasewicz wspólnie z zastępcą Adamem Blicharskim i regionalistą Bogdanem Adamusem złożyli hołd bohaterom walczącym o niepodległość.

Ze względu na pandemię uroczystość miała bardzo skromny charakter. Przedstawiciele władz miasta odwiedzili m.in. mogiłę kpt. Józefa Sierocińskiego oraz ppor. Stanisława Szczygła.

Przypominamy, że Józef Sierociński to patriota zasłużony dla niepodległości Polski i mieszkaniec Kamiennej Góry. Zmarł 2 stycznia 1955 roku. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Katowickiej. Postać kpt. Józefa Sierocińskiego jest szeroko prezentowana na naszym portalu tutaj.

Ppor. Stanisław Szczygieł to kolejny bohater narodowy, który pochowany jest w Kamiennej Górze. To legionista i żołnierz elitarnego 3 Pułku Piechoty Legionów w latach 1917-1921. Uczestnik walk o kształt granic Ojczyzny w latach 1918-1920 i Kawaler Orderu Virtuti Militari. Po II wojnie światowej mieszkaniec Kamiennej Góry. Na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Katowickiej został pochowany w 1988 roku.

Przy grobie kpt. Józefa Sierocińskiego nie zabrakło również delegacji kibiców Górnika Wałbrzych.

Share

Zobacz również

Leave a Reply