Zatrzymano sprawcę kradzieży rozbójniczej

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali w piątek, 25 marca br. sprawcę kradzieży rozbójniczej oraz odzyskali utracone mienie.

Funkcjonariusze zostali zadysponowani do interwencji dotyczącej naruszenia nietykalności cielesnej małoletniego. W trakcie czynności ustalili, że 16-latek szedł z kolegami, prowadząc swój rower. W pewnym momencie mężczyzna kierujący pojazdem marki Mazda zatrzymał się, wysiadł z pojazdu, po czym zaczął bić nastolatka butelką po głowie oraz plecach, groził uszkodzeniem ciała, a następnie ukradł jego rower o wartości około 1 tys. zł. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia ze skradzionym rowerem w bagażniku. Jak się szybko okazało, pokrzywdzony znał dobrze sprawcę. Policjanci z Lubawki w toku dalszych czynności ustalili miejsce jego zamieszkania i niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie w korytarzu mieszkania ujawnili skradziony rower. 37-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzut, do którego się przyznał, a następnie złożył wyjaśnienia. W konsekwencji wobec mężczyzny zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Za czyn, którego dopuścił się 37-latek, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment