Zatrzymani nietrzeźwi użytkownicy dróg

Mimo kierowanych licznych policyjnych apeli i konsekwencji, z jakimi muszą się liczyć nietrzeźwi kierowcy, wciąż zdarzają się osoby, które ignorują przepisy i nietrzeźwi siadają za kierownicę swoich pojazdów. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry w miniony weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg mieszkańców powiatu kamiennogórskiego oraz świdnickiego.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w sobotnie przedpołudnie 21 listopada br. patrolowali drogi gminy wiejskiej Kamiennej Góry. Zatrzymali do kontroli 59 – letniego kierowcę samochodu osobowego marki BMW z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy. W trakcie kontroli pojazdu okazało się, że kierujący mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierował pojazdem znajdując się pod wpływem działania alkoholu mając ponad 0,14 miligrama alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy a za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Inny patrol Ruchu Drogowego w niedzielę 22 listopada br. patrolował drogi gminy Marciszów. Policjanci w miejscowości Pustelnik zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego volkswagen z uwagi na stwierdzone przez policjantów braki w oświetleniu pojazdu. W trakcie kontroli pojazdu oraz 39 – letniego kierującego mieszkańca powiatu świdnickiego okazało się, że kierował pojazdem znajdując się pod wpływem działania alkoholu z wynikiem 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment