Zajęcia edukacyjne w zakresie szkodliwości używek

Policjantki Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, na zaproszenie firmy Autocam, przeprowadziły zajęcia edukacyjne dla uczniów odbywających praktyki, w zakresie szkodliwości różnego rodzaju używek, odpowiedzialności karnej nieletnich, granicach w działalności internetowej, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadamiajmy młodych ludzi o niebezpieczeństwach, których mogą uniknąć.

Funkcjonariuszki poruszyły poważne kwestie związane ze szkodliwością zażywania narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Uświadamiały młodzież o tym, że takie środki w ich młodym organizmie sieją spustoszenie i wiążą się z długotrwałymi skutkami zdrowotnymi.

Dodatkowo przypomniały o granicach, o których niektórzy zapominają pomiędzy zabawą a znieważeniem czy uporczywym nękaniem, a także o tym, że nawet działalność internetowa może być źródłem problemów z prawem.

Policjantki przywołały również przepisy prawne, jakie obowiązują osoby małoletnie oraz z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się mierzyć, jeśli zdecydują się na popełnienie czynu karalnego.

Młodzież uczestnicząca w zajęciach, pomimo natłoku nowych informacji aktywnie w nich uczestniczyła. Nie zabrakło pytań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także tych o samej pracy policjantów i ich podejściu do różnego rodzaju zdarzeń.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne